top of page

kvalitní věci začínají

kvalitními materiály

Líbí se nám, když materiál dokáže vyniknout ve své podstatě, když si na nic nehraje.

S tím se pojí samozřejmě i kvalita jednotlivých materiálů, proto používáme ty nejlepší,

aby si zachovaly své vlastnosti po dlouhá léta.

Třísločiněná useň

Třísločinění je jeden z nejstarších způsobů vyčiňování usní. Třísločiněná useň je vyčiňována pomocí ekologicky šetrných rostlinných tříslovin, jako je například kůra stromů, dřevo, listy a kořeny. Tento proces je sice časově náročnější a nákladnější než jiné modernější technologie, usňě však mají ve srovnání s nimi mnohem lepší kvalitu a životnost.

 

Lícová useň - FULL GRAIN

manopu - profil kůže.png

 Pro výrobu používám zásadně lícovou useň (FULL GRAIN), jde o nejsvrchnější čast usně. Má nejhustěji propletená vlákna a jedná se o materiál nevyšší kvality.

Při zpracování v koželužně se useň dále odřezává, tzv. štípe, a tím vznikají kvalitně podřadnější části usně, které jsou ale vhodné pro jinou výrobu. Vzniká další vrstva, tzv. štípenka (TOP GRAIN), a poté většinou ještě jedna, která nese označení druhá štípenka (SUEDE, GENUINE).

Lněná nit

Useň ručně sešívám sedlářskou lněnou nití. Je pevná a před použitím ji voskuji, aby byla odolnější vůči opotřebování.

simon.simik-3.jpg
mosaz.JPG

Mosazné přezky

a opaskové šrouby

Pro výrobu používám pouze odlévané mosazné komponenty, které vynikají pevností a dlouhou životností. Mosaz má přirozeně nazlátlou barvu, která po čase získává osobitou patinu. V případě stříbrné verze jde taktéž o mosaz s povrchovou úpravou.

 

 

bottom of page